Właściwy dobór opon do SUV-ów prowadzi do bezpieczniejszej jazdy

suv opony letnie

Ponieważ SUV-y są większymi pojazdami niż zwykłe samochody osobowe, będziesz również potrzebować innych opon, opon, które poradzą sobie z większym rozmiarem i obciążeniem. Jeśli następnie wybierzesz również elektrycznego SUV-a lub hybrydę, musisz również wziąć pod uwagę dodatkowy wzrost całkowitej masy spowodowany przez ciężkie akumulatory. Opony SUV są szersze niż opony do samochodów osobowych i mają większą średnicę. Szerokość opon jest podawana w centymetrach, a będziesz mieć opony SUV o szerokości około 215 do 275 centymetrów.

Opony SUV będą miały większą nośność niż opony do samochodów osobowych, a także musisz upewnić się, że masz odpowiednie opony na sezon, więc jeśli zamierzasz jeździć w zimowych warunkach, będziesz musiał również kupić SUV-a zimowe opony. Jazda zimą nie jest bezpieczna na oponach SUV, które nie są dopuszczone do warunków zimowych. Głównym powodem, dla którego potrzebujesz opon zimowych, jest to, że zastosowana mieszanka gumy pozostaje miękka i elastyczna w zimowych temperaturach, podczas gdy mieszanka stosowana w oponach letnich staje się twarda i sztywna i nie jest w stanie zapewnić niezbędnej przyczepności, której potrzebujesz. jechać i zatrzymać pojazd.

Opony SUV klasy premium mogą poprawić osiągi Twojego SUV-a, gdy uzyskasz lepszą przyczepność, prowadzenie i osiągi. W przypadku SUV-ów z dużą mocą pod maską potrzebujesz opon, które sobie z nimi poradzą. Opony radzą sobie z dużą prędkością i zapewniają optymalną kontrolę nad pojazdem podczas pokonywania zakrętów i jazdy z dużą prędkością. Muszą także mieć krótką drogę hamowania na wypadek konieczności zatrzymania SUV-a.

Odpowiednie SUVopony letnie radzą sobie lepiej na mokrej nawierzchni niż tańsze, ponieważ mają lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Mogą również pomóc w zapobieganiu zjawisku aquaplaningu poprzez dodanie innowacji. Istnieją innowacje, które mogą poprawić prędkość i ilość wody usuwanej z jezdni. Opony muszą pozostawać w kontakcie z nawierzchnią drogi, ponieważ w przypadku utraty kontaktu opona będzie ślizgać się po warstwie wody, a Ty stracisz kontrolę nad pojazdem. Konsekwencje aquaplaningu są jedną z głównych przyczyn wypadków latem. Dlatego ważne jest, aby wziąć to pod uwagę przy wyborze opon letnich do SUV-ów, aby wybrać opony, które dobrze zapobiegają aquaplaningowi i mają dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Tanie opony zużywają się szybciej ze względu na wyższy opór toczenia, co również zwiększa koszty paliwa. Czynniki te zwiększają koszty posiadania Twojego SUV-a. Możesz jednak mieć podobny efekt, jeśli masz dobre opony z niewłaściwym ciśnieniem powietrza. Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach pozwoli upewnić się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe. Niewłaściwe ciśnienie może negatywnie wpłynąć na osiągi i zwiększyć koszty paliwa oraz skrócić żywotność opon.

Więcej informacji na temat odpowiednich opon do SUV-ów i letnich opon do SUV-ów można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/